Tomasz Rożek, znany z propagowania nauki w Internecie (i nie tylko) przyjedzie do Wielunia dziś, 21 marca. W auli I LO będzie opowiadał o sztucznej inteligencji.

Tomasz Rożek jest dziennikarzem naukowym, który posiada w Internecie dziesiątki tysięcy oddanych fanów. Po tym, jak władze Wielunia podpisały umowę na organizację kontrowersyjnej gali MMA-VIP 4 Rożek zadeklarował, że przyjedzie do miasta, jeśli gala zostanie odwołana. 

Więcej o fatalnej gali MMA-VIP 4 można poczytać tutaj. 

Ponieważ gala się nie odbyła, wizyta Rożka dojdzie do skutku. Wykład został zaplanowany 21 marca na godz. 14:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Każdy kto jest ciekawy nauki, a dokładnie tematu sztucznej inteligencji, jest serdecznie zaproszony. Miejsc starczy, a wejście nic nie kosztuje.Tomasz Rożek w mediach społecznościowych poinformował, że od czasu wieluńskiej awantury i gali MMA-VIP 4 bardzo wiele się zmieniło, ale jedno pozostaje bez zmian. Popularyzator uważa, że warto poszerzać horyzonty, inspirować i pokazywać pozytywne wzorce. Dziś mieszkańcy Wielunia dowiedzą się dużo na temat sztucznej inteligencji oraz jej zastosowaniach, m.in. w medycynie i edukacji.