Od kilku dni w Wieluniu ciągle słychać temat kontrowersyjnej gali MMA-VIP 4. W konsekwencji podczas czwartkowej obrady sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zerwaniu umowy na wynajem hali pod organizację wydarzenia.

Decyzja burmistrza Pawła Okrasy o wynajęciu hali na wydarzenie, którego twarzą ma być Andrzej Z., pseudonim „Słowik”, była przedmiotem ogromnej krytyki ze strony radnych wszystkich ugrupowań. O „opamiętanie się” apelował do Okrasy radny Robert Kaja, a wtórowali mu m.in. Wojciech Psuja oraz Anna Dziuba-Marzec. Do Wielunia zawitał również dziennikarz Krzysztof Stanowski, który odbył rozmowę z Okrasą.

Podczas obrad Robert Kaja przypomniał burmistrzowi treść ślubowania, które składał obejmując urząd: „Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. Dla dosłownie wszystkich radnych, Okrasa nie wypełnia obowiązku. Nawet broniący zazwyczaj burmistrza członkowie „Łączy nas Wieluń” tym razem nie poparli decyzji Okrasy. Radny Jarosław Rozmarynowski przestrzegał jednak przed personalnymi atakami na burmistrza, przypominając, że oprócz tej feralnej decyzji Okrasa zrobił też dla miasta wiele dobrego.

Okrasa nadal staje przy swoim i uważa, że działalność, która według polskiego prawa jest legalna ma możliwość wynajęcia hali na warunkach komercyjnych. Mowa tu oczywiście o organizatorach MMA-VIP4. Jak dodał, jego zdaniem sprawa została zbyt rozdmuchana w mediach i Internecie. 

Ostateczna decyzja radnych

Pod koniec obrad, radni głosowali za uchwałą, w której wyrażają sprzeciw wobec organizacji gali i wnioskują do burmistrza o rozwiązanie umowy na wynajem hali. Okrasa jednak wcale nie musi ich słuchać. Rada może tylko apelować do burmistrza, nie ma jednak mocy w ostatecznym uchwaleniu uchwały i zerwania umowy. Paweł Okrasa najprawdopodobniej pozostanie przy swoim.

A ile miasto może zarobić na wynajmie hali? Radna Anna Dziuba-Marzec informuje, że istnieją dwie umowy z organizatorami MMA-VIP4.. Pierwsza z nich została zawarta 20 stycznia br. i opiewa na kwotę 5 tys. złotych netto za wynajem hali. Drugą z umów zawarto 25 stycznia br., opiewa ona na 4,8 tys. złotych netto i obejmuje wynajem, montaż oraz demontaż trybun.