Wieluńscy policjanci zatrzymali 32-latka, który jak się okazało był odpowiedzialny za ostatni pożar w Dzietrznikach. Grozi mu do ponad 7 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią niedzielę, 16 stycznia 2022 roku, po godzinie 1:00 straż pożarna oraz policja otrzymały zgłoszenie w sprawie płonącej stodoły w Dzietrznikach. Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że to fałszywy alarm i żadnego pożaru nie było.

W tym samym czasie do służb wpłynęło kolejne zgłoszenie o palącej się stodole w Dzietrznikach, tym razem w innym miejscu. Strażacy szybko zaczęli prowadzić akcję gaśniczą palącego się budynku gospodarczego. Na miejscu pojawiło się aż osiem zastępów straży pożarnej. Ogień oprócz budynku zniszczył również znajdujące się w środku drewniany wóz oraz słomę. Więcej o tym wydarzeniu, pisaliśmy tutaj. 

Celowe podpalenie

Policja od razu wszczęła śledztwo. Wszystko wskazywało na to, że stodoła została podpalona celowo. Funkcjonariuszom nie umknął również fakt fałszywego alarmu w innej części wsi. Ustalono, że za bezpodstawnym zawiadomieniem stoi najprawdopodobniej 32-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Oskarżono go również o zaprószenie ognia. Dzięki szybkim działaniom stróżów prawa podejrzewany o ten czyn mężczyzna został zatrzymany jeszcze tej samej nocy. 

Jak informuje Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, 32-latek był pijany; miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podpalacza przewieziono do aresztu. Podczas przesłuchań, funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przewinienie zatrzymanego mężczyzny. Jak się okazało, 32-latek był również odpowiedzialny za wcześniejsze podpalenie koszy na śmieci na terenie placówki oświatowej w Dzietrznikach.

Ponieważ istnieje dużo dowodów na winę mężczyzny, postawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia przez podpalenie. 32-latek za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy.  Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi teraz do 7,5 roku więzienia Jak zapowiada policja, mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenie bezpodstawnego wezwania służb.