Wyjątkowo atrakcyjne miejsce, jakim jest Ranczo Zagata, położone w Grabarzach, stało się 4 lutego gospodarzem biegu „Zimowa Zawierucha”. Wieluń BIEGA, ZRYW Parzymiechy i Klub biegacza Warta współtworzyły to sportowe wydarzenie, które zgromadziło przeszło 200 uczestników z kilku powiatów, w tym z wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego czy kłobuckiego.

To Ranczo Zagata przyciąga swoim urokiem niezależnie od pory roku rzesze turystów. Wybierają oni to miejsce ze względu na jego naturalne piękno, interesujące atrakcje i różnorodne imprezy organizowane z myślą o najmłodszych. To miejsce, gdzie nuda nie ma prawa bytu.

„Zimowa Zawierucha na Ranczo Zagata” miała na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i dorosłych, promowanie zdrowego stylu życia oraz integrację społeczności lokalnej. Organizatorzy chcieli również pokazać biegaczom urokliwe krajobrazy Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

Oprócz rywalizacji sportowej w uroczych zakątkach natury, uczestnicy mieli okazję rozgrzać się przy wspólnym ognisku i gorących napojach. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, takich jak przejażdżka po ranczo pociągiem, możliwość zwiedzenia mini zoo czy udział w terenowych zabawach.