2 lutego, piątkowe popołudnie na terenie Wielunia zapisało się w historii miasta nieco mroczniej niż zazwyczaj. Na terenie miasta doszło do dwóch nieszczęśliwych wypadków, gdzie potrącone zostały osoby przechodzące przez przejścia dla pieszych. Pierwsze niefortunne zdarzenie miało miejsce na ulicy Młodzieżowej około godziny 14.35. Tego samego dnia, niemal cztery godziny później, doszło do drugiego, nieco bardziej poważnego w skutkach, potrącenia na ulicy 18 Stycznia.

W pierwszym z potrąceń na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu, ofiarą stał się młody człowiek – 18-latek, który wchodził na przejście dla pieszych. Kierujący volkswagenem passatem 48-letni mężczyzna nie zdołał uniknąć zderzenia. Na skutek potrącenia, 18-latek trafił do szpitala, jednak jak wynika z doniesień, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, pod kierownictwem rzecznika Katarzyny Grela, prowadzą obecnie czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów tego nieszczęśliwego zdarzenia. Próbują ustalić konkretne okoliczności zdarzenia i czy doszło do wykroczenia ze strony kierowcy volkswagena.

Drugi, bardziej tragiczny w skutkach wypadek, miał miejsce tego samego dnia, przed godziną 18.00 na ulicy 18 Stycznia. Wg informacji przekazanych przez policję, 70-letni kierowca hyundaia potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 67-letniego mężczyznę.

Poszkodowany w wyniku potrącenia trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia są obecnie badane przez śledczych z wieluńskiej policji – dodaje rzecznik Grela.