Do Wielunia zawitają prawdziwe chóry anielskie. W kościele pw. św. Stanisława odbędzie się niesamowity muzyczny event. 

20 listopada 2021 roku, w kościele św. Stanisława wystąpią między innymi dwa chóry oraz zespół wokalny z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

W repertuarze przewidziano takie utwory jak „Domina Nostra” Henryka Mikołaja Góreckiego oraz „Missa adventus et quadragesimae” czeskiego kompozytora Petra Ebena. Wykonane zostaną przez wybitnych artystów. Na organach zagrają doktor Jan Mroczek oraz Patrycja Nowakowska i Patrycja Osińska – uczennice Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Częstochowie. Natomiast za wokal odpowiadać będą Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu oraz Zespół Wokalny II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Awangardowa tradycja?

Utwory, które zostaną zaprezentowane odwołują się do tradycji, lecz są kompozycjami współczesnymi. Jak zapowiada Jakub Rudziński, organizator koncertu, będzie to nietypowe wydarzenie, ponieważ zaprezentowane utwory będą dla Wielunia premierowe. Sakralne kompozycje z XX wieku mają w sobie nowoczesnego ducha, lecz świetnie zacierana jest granica między starym a nowym. To fantastyczna okazja do wzięcia udziału w koncercie, który tak płynnie łączy tradycję ze współczesnością.

Współorganizatorami wydarzenia są parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Warto wspomnieć, że chór Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego dał niedawno pierwszy koncert po dłuższej przerwie. Występ odbył się w nowej auli wieluńskiej szkoły muzycznej.