Niestety, w tym roku w mieście nie powstanie sztab Szlachetnej Paczki. Mamy nadzieję, że to tylko roczna przerwa. 

Inicjatywę Szlachetnej Paczki zna cała Polska. Organizatorem projektu na terenie całej Polski jest stowarzyszenie Wiosna, które założone zostało w 2001 roku w Krakowie. Do głównych celów stowarzyszenia należą propagowanie solidarności z potrzebującymi, pośredniczenie w organizowaniu pomocy, a także współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

Szczególnie mieszkańcy Wielunia co roku włączają się czynnie w akcję i z wielką chęcią pomagają potrzebującym rodzinom, staruszkom oraz chorym. Tym razem nie będzie ani siedziby sztabu, ani wielkiego finału akcji. Większość osób, nie tylko odbierających paczki, ale przede wszystkim dających, są zawiedzeni. W zeszłym roku, w samym Wieluniu pomoc otrzymały aż 22 rodziny. To bardzo imponujący wynik. Ubiegłoroczny finał akcji zorganizowano w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu. Stamtąd druhowie ochotniczych straży pożarnych rozwozili paczki do potrzebujących rodzin.

Magdalena Bednarska, która w roku 2020 była zastępcą lidera rejonu Wieluń wyjaśnia, że w tym roku nie będzie sztabu, ponieważ przyszła odgórna decyzja. Postanowiono, że ze względu na powtarzające się rodziny w mieście, które otrzymują regularną pomoc należy wprowadzić przynajmniej roczną przerwę. 

Warto wspomnieć, że brak sztabu w Wieluniu nie wpływa na możliwość zgłaszania do udziału w projekcie rodzin z powiatu wieluńskiego. Zgłoszone rodziny będą wówczas przydzielane do sąsiednich sztabów. Formularz zgłoszenia wysyła się online na stronie Szlachetnej Paczki. 

Wszyscy mają nadzieję, że w 2022 roku będzie można kontynuować wsparcie i nieść pomoc, która dla wielu stała się już tradycją. Okres Bożego Narodzenia to szczególny okres, w którym warto sobie pomagać. Nie dość, że przypada w zimową porę, to przypomina o ważnych wartościach, takich jak rodzina, przyjaciele, pomoc, miłość, wsparcie i ciepło.