Już jutro mija 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123. latach zaborów. Z tej okazji, jak co roku, miasto Wieluń przygotowało specjalne obchody.

W tym roku, uroczystości zostały rozłożone na dwa dni, czyli 10 i 11 listopada. 

10 listopada

W środę, czyli dziś odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. W Muzeum Ziemi Wieluńskiego, przy ulicy Narutowicza 13 wystąpią prawdziwe talenty. Sopranistce Joannie Krężel i basowi Lesławowi Białeckiemu akompaniować będą: Piotr Majewski na skrzypcach oraz Bogna Jędruch na fortepianie. Wystąpią również Anna Borzeszkowska (mezzosopran) i Szymon Jędrucha (tenor). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Władze miasta proszą o zachowanie odpowiedniej higieny rąk oraz zasłanianie ust i nosa. 

11 listopada

Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, przy ulicy Augustiańskiej 8a. O 15.30 odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych na placu Kazimierza Wielkiego 2, a o 16 ksiądz odprawi mszę.

Następnie o 17.15 będą mieć miejsce uroczystości pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Kazimierza Wielkiego 1. Zostaną złożone kwiaty oraz wygłoszone będą przemówienia.

Reszta święta obchodzona będzie na Placu Legionów, gdzie około 18.00 odbędzie się Ognisty Pokaz Niepodległościowy, a o 18.15 Ognisko Patriotyzmu.

Na uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości zapraszają Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Piotr Radowski. To jedyne takie święto w roku, dlatego warto, chociaż częściowo, wziąć w nim udział. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zaplanowane wydarzenia w pełni się udadzą.