W Działoszynie doszło do niebezpiecznego wypadku. 12-letni chłopiec z Ukrainy, jadąc elektryczną hulajnogą, wpadł pod samochód. Chłopiec żyje, ale trafił do szpitala.

Zgłoszenie zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w piątek, 24 czerwca 2022 roku, o godzinie 17:20. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Żeromskiego w Działoszynie. 

Policjanci ustalili wstępnie, że 12-latek, obywatel Ukrainy i mieszkaniec Działoszyna, jadąc hulajnogą elektryczną, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu mercedesowi, którym kierował 23-letni mieszkaniec Działoszyna.

Jak informuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji, w wyniku wypadku chłopiec doznał obrażeń ciała, a następnie został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pajęczańscy policjanci będą nadal wyjaśniać okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Zasady korzystana z hulajnogi elektrycznej

Funkcjonariusze przypominają, że warunkiem korzystania z hulajnogi elektrycznej przez kierującego w wieku od 10. do 18. roku życia jest posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1, T. Osoba kierująca hulajnogą elektryczną jest zobowiązana korzystać z jezdni, jeśli obowiązuje na niej ograniczenie prędkości nie wyższe niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Jeśli ruch po jezdni odbywa się z wyższą prędkością i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów, hulajnogą elektryczną można jechać tylko po chodniku.

Warto pamiętać, że hulajnoga elektryczna to przyjemna zabawka, ale również spora odpowiedzialność i niebezpieczeństwo. Istniało już wiele wypadków, niektóre tragiczne, z udziałem hulajnogi. Brawura i szybka jazda mogą się źle zakończyć. Podobną przyczyną może być nieznajomość zasad ruchu drogowego oraz nieuważność. Ponieważ trwają wakacje, wszyscy powinnyśmy dbać o wspólne bezpieczeństwo.