W jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego doszło do niebezpiecznej imprezy, która okazała się tragiczna w skutkach. Podczas zawodów w piciu alkoholu zmarła 37-letnia kobieta. Jak podaje policja, zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym.

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego. 18 czerwca, w godzinach porannych leżącą na podłodze i nieoddychającą kobietę znalazł jej partner, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejscu pojawiła się też policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Mundurowi pod nadzorem prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety.

Asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji informuje organizatorami imprezy była grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Impreza została urządzona w domu 37-letniej kobiety, a opierała się głównie na „zawodach w piciu alkoholu”. Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina, miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników „patoimprezy” na telefony komórkowe.

37-latka straciła przytomność, dławiąc się wymiocinami, najprawdopodobniej z powodu szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu. Tymczasem zatrzymani już przez policjantów mężczyźni mieli pozostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy. Zabezpieczono już materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

Jak wyjaśnia policja, zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi do pięciu lat więzienia. Pozostali usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, co jest zagrożone karą więzienia do trzech lat.

Jak informuje asp. sztab. Dawid Gierczyk, sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował 3-miesięczny areszt. Pozostali podejrzani objęci są nadzorem policji.