Mieszkańcy Wielunia zdążyli zapewne zauważyć, że po przeszło dwóch latach znów można spotkać na ulicach Świadków Jehowy. Ci życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu wznowili w czerwcu publiczną działalność.

Jak informuje Artur Owczarek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Wieluniu, ale również w całym województwie, kraju i na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny. Przerwa w publicznym głoszeniu swojej wiary była spowodowana pandemią i troską o zdrowie oraz bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Wówczas działalność zgrupowania przeniosła się do Internetu.

Świadkowie Jehowy z Wielunia ponownie planują stanąć z wózkiem przy ulicy Krakowskie Przedmieście, na osiedlu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przy placu Legionów. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. 

Artur Owczarek dodaje, że wszyscy wierni mają świadomość, że zagrożenie pandemiczne jeszcze się nie skończyło, dlatego Świadkowie starają się uczyć życia w nowych okolicznościach. Ponieważ sytuacja nie jest jeszcze zupełnie bezpieczna, na razie nie będzie wznowionej działalności głoszenia od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.