Cały Wieluń stara się pomagać obywatelom Ukrainy, którzy w związku z konfliktem zbrojnym w ich państwie, tłumnie przybywają do Polski szukając schronienia. Oczywiśnie nie tylko w Wieluniu, ale w całym kraju organizowane są dla nich zbiórki.

Do akcji pomocy dla Ukrainy włączyli się między innymi policjanci z wieluńskiej komendy. To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze włączają się w publiczne zbiórki i różnego rodzaju inne akcje pomocowe dla potrzebujących. 

Wieluńscy policjanci zorganizowali zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych i niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Dzięki ich inicjatywie zgromadzono żywność oraz artykuły higieniczne, które trafią do potrzebujących rodzin. Zebrane dary przewieziono do specjalnego punktu koordynowanego przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

„Kup pierogi, pomóż Ukrainie”

Tak brzmi hasło nowej akcji, w ramach której kupując pyszne pierogi będzie można wspomóc Ukrainę. Ten niebywały pomysł należy do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Kurowa, Masłowic, Sieńca i Turowa wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Wszyscy zapraszają we wtorek 8 marca 2022 r. od godz. 12:00 do zakupu ręcznie robionych świeżych pierogów. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Warto przypomnieć, że cały czas trwa akcja wieluńskiego magistratu i Oddziału Rejonowego PCK Wieluń, w ramach której zbierane są dary dla Ukraińców.