W miejscowości Konopnica w powiecie wieluńskim miała miejsce niepokojąca sytuacja. 25-latek chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Na szczęście nie doszło do tragedii, dzięki interwencji policji i straży pożarnej.

W środę, 2 marca 2022 roku, około godziny 7:30 do wieluńskiej komendy dotarło zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu w miejscowości Konopnica. Na miejsce szybko udali się policjanci z komisariatu w Osjakowie, którzy zastali tam już strażaków ochotników z Konopnicy.

Jak informuje komenda, młody mężczyzna zwisał z mostu trzymając się barierki. Dwóch strażaków ochotników trzymało go za ręce. Ponieważ liczyła się tutaj każda minuta, policjanci szybko udzielili im pomocy. Jeden z mundurowych przeszedł za balustradę mostu i wspólnymi siłami wciągnęli mężczyznę zza barierki. Dzięki sprawnej interwencji strażaków oraz policjantów udało się uniknąć do tragedii.

25-latek został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. Jeśli podejrzewasz lub widzisz, że ktoś próbuje popełnić samobójstwo, zgłoś to jak najszybciej. Osoby, które potrzebują pomocy również powinny pamiętać, że nie należy wstydzić się proszenia o pomoc. Zawsze można zwrócić się do osób, które pomogą przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej jest nawiązać kontakt ze specjalistami, takimi jak pedagodzy, psychologowie lub psychiatrzy. Posiadają oni wiedzę, jak rozwiązywać problemy w takich sytuacjach.

Gdzie można szukać pomocy?

Najszybszą metodą w sytuacjach kryzysowych jest połączenie telefoniczne na numery:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.