17 i 20 września na terenie Wielunia miały miejsce dwa wypadki. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Wieluńska policja ma w ostatnim czasie sporo do zrobienia. Zajmuje się nie tylko kolizjami drogowymi, ale też groźniejszymi wypadkami.

Wypadek w żwirowni

Pierwszy z wymienionych wypadków jest bardziej tragiczny, niż kolejny. 17 września 2021 r. o godzinie 17:26 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku w żwirowni niedaleko Wielunia. Dokładna lokalizacja znajduje się między Masłowicami a Borowcem. Kruszarka wciągnęła rękę jednemu z pracowników. Na miejsce zdarzenia wezwano szybko policję, straż pożarną oraz śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Życiu pracownika na szczęście nic nie grozi.

Kolizja samochodowa

20 września 2021 roku na ulicy Traugutta w Wieluniu zderzyły się dwa samochody. Sprawcą wypadku był 29-latek, który wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu pojazdowi. Mężczyzna prowadził auto dostawcze marki Iveco i zderzył się z Peugeotem, który prowadził 49-letnia kobieta. Oboje kierowców musiało pojechać do szpitala na badania kontrolne, jednak okazało się, że doznali bardzo lekkich obrażeń. Oboje byli trzeźwi. 29-latek został ukarany mandatem za nieodpowiednią jazdę i niezastosowanie się do zasad ruchu drogowego.

Policja przestrzega przed uważnością na drodze, szczególnie podcza manewrów na skrzyżowaniu i dołączania się do ruchu. Poprzez roztargnienie lub nadmierny pośpiech dochodzi często do wypadków. Szczególną uważność należy zachować podczas złych warunków pogodowych, takich jak silny deszcz, grad lub opady śniegu.