Godna pochwały postawa jednego z mieszkańców Wielunia zapobiegła prawdopodobnie tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, policja mogła zatrzymać 27-letniego mężczyznę, który miał ponad 3 promile alkoholu i kierował pojazdem.

3 września 2021 roku pewna osoba zobaczyła pod jednym ze sklepów w Czarnożyłach, chwiejącego się mężczyznę. Ten ewidentnie wyglądał na pijanego. W dodatku wyszedł z auta, do którego miał zamiar wrócić po zakupach. Świadek natychmiast zareagował – zabrał kierowcy hondy kluczyki oraz zadzwonił na policję.

Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze wieluńskiej policji, ustalono, że pijany mężczyzna to 27-latek, który posiadał we krwi 3,4 promila alkoholu. W dodatku, na niekorzyść winnego, okazało się, że nałożono na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna złamał dwa ważne przepisy.

Jak informuje starszy aspirant Katarzyna Grela, 27-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Zarzuty postawiono mężczyźnie, gdy ten wytrzeźwiał w areszcie.

Wieluńscy policjanci bardzo dziękują za wzorową postawę innego kierowcy. Dzięki swojej reakcji nie doszło do bardzo możliwego wypadku. Według prawa każdy świadek przestępstwa ma prawo zgłosić zdarzenie, a winnego przekazać w ręce policji.

Miejmy nadzieję, że ta sytuacja będzie dobrą nauczką dla 27-latka, a także przestrogą dla innych kierowców, którzy próbują prowadzić samochód pod wpływem alkoholu oraz łamią zakaz nałożony przez sąd.