Podczas ostatniego weekendu wieluńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Troje z nich prowadziło samochody, natomiast jeden był rowerzystą. Mundurowi apelują o rozsądek i przypominają, że alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze.

Pomimo wielu próśb, apeli i akcji profilaktycznych, na drogach można spotkać wielu nietrzeźwych kierowców. Tylko w miniony weekend na terenie powiatu wieluńskiego mundurowi interweniowali wobec czworga takich nieodpowiedzialnych osób.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez policjantów z wieluńskiej „drogówki” w piątek, 22 lipca 2022 roku, w miejscowości Olewin. Jak wykazało badanie alkomatem, 40-latek kierował oplem mając ponad 0,7 promila alkoholu. Tego samego dnia w miejscowości Kadłub mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka. Mężczyzna również kierował oplem i także miał ponad 0,7 promila alkoholu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec 30-latka orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 30-latek nie uniknie odpowiedzialności za naruszenie sądowego zakazu.

Wypadki “po pijaku”

Również w piątek policjanci interweniowali przy ulicy Warszawskiej w Wieluniu wobec nietrzeźwego rowerzysty. 65-latek kierując rowerem na parkingu w strefie ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mercedesa, doprowadzając do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 65-latek został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3050 złotych.

Nie było to jedyne zdarzenie drogowe w ostatnich dniach spowodowane przez nietrzeźwego kierującego. W sobotę, 23 lipca, w Konopnicy nietrzeźwa 22-latka uderzyła w przydrożny słup energetyczny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.