Wieluńskie muzeum szykuje w najbliższym czasie wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Co czeka mieszkańców w najbliższym czasie?

Przełom lipca i sierpnia 2022 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej zapowiada się naprawdę ciekawie. Zorganizowany zostanie koncert plenerowy w ogrodzie kościoła przy ul. Ewangelickiej oraz miało miejsce bardzo interesujące spotkanie z archeologiem.

Muzealnicy postanowili zamknąć lipiec i otworzyć sierpień spotkaniem z archeologiem dr. hab. Radosławem Janiakiem, profesorem Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie pod hasłem „Archeologicznymi ścieżkami od Kurowa do Dąbrowy” zaplanowano na czwartek, 28 lipca, o godz. 17:00 w sali muzeum. Na spotkanie przyszło sporo osób, które z zaciekawieniem słuchały wykładu profesora. 

Kolejną propozycją spędzenia wolnego czasu inaczej niż zwykle będzie koncert plenerowy.. Podczas wydarzenia zatytułowanego „W pewien piękny wieczór” będzie można wysłuchać arii i duetów operowych, operetkowych oraz pieśni neapolitańskich. 

Wydarzenie odbędzie się 7 sierpnia, o godzinie 17.00 w ogrodzie kościoła przy ul. Ewangelickiej w Wieluniu. Jako śpiewacy wystąpią: Sylwia Ziółkowska (sopran), Stanisław Napierała (tenor) i Dawid Czerwiński (baryton), a akompaniować im będzie Mirella Malorny na fortepianie. Całość koncertu poprowadzi Ewa Kufel.