W zeszłym tygodniu do Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mokrsku zawitali wieluńscy policjanci. W ramach Dnia Zdrowia spotkali się z uczniami, aby porozmawiać o zdrowym stylu życia. 

Dzień Zdrowia to idealne święto, aby rozpocząć dyskusję z najmłodszymi na temat zdrowych nawyków w codziennym życiu. W tym dniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród nich byli wieluńscy funkcjonariusze, którzy zaprezentowali jak można żyć bezpiecznie i zdrowo. 

W programie tegorocznej edycji były odwiedziny Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Podczas prezentacji policjanci przekazywali młodym ludziom informacje na temat zagrożeń związanych z zażywaniem różnego rodzaju środków psychoaktywnych, w tym konsekwencje zarówno zdrowotne, prawne, jak i społeczne uzależnienia.

St. asp. Katarzyna Grela informuje, że głównym zadaniem funkcjonariuszy było przestrzeganie przed dopalaczami, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub nawet spowodować śmierć. Uczniowie poznali asertywne postawy, które mogą im się przydać gdy ktoś proponuje im zażycie narkotyków, czy dopalaczy. Jak dodaje Grela, stróże prawa apelowali do młodzieży o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji. Podczas spotkania mówiono też na temat odpowiedzialności karnej związanej z posiadaniem i stosowaniem środków odurzających.Oprócz palących problemów narkomanii, policjanci poruszyli też ważną kwestię cyberprzestępczości. To bardzo częsty temat wśród rozmów policji z młodzieżą. Funkcjonariusze przybliżyli wszystkim zjawisko cyberprzemocy, na które można być narażonym korzystając z Internetu oraz wskazali, gdzie należy szukać pomocy w przypadku zetknięcia się z tym zjawiskiem.