Jeden z mieszkańców gminy Wieluń został aresztowany po tym jak straszył swoich sąsiadów, wymachując siekierą. 54-latek usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego.

W poniedziałek, 2 maja 2022 roku, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Rudzie na terenie gminy Wieluń, mężczyzna z siekierą w ręku grozi swoim sąsiadom. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze policji. Na miejscu przeprowadzono rozmowy ze świadkami. Ustalono, że 54-letni mężczyzna mieszkający po sąsiedzku, przechodząc obok jednej z posesji, groził jej domownikom pozbawieniem życia. Używał w tym celu siekiery.

Jedna z kobiet, która pracowała w swoim ogródku natychmiast schowała się w domu w obawie o napaść. Następnie agresor poszedł na podwórko do kolejnych sąsiadów i tam zaczął szarpać za drzwi garażu. W momencie gdy właściciel posesji nakazał mu ją opuścić, mężczyzna zaczął w stosunku do wszystkich domowników wykrzykiwać groźby pozbawienia życia Mieszkańcy byli przerażeni, ponieważ sąsiad zachowywał się bardzo agresywnie, a ponadto wymachiwał ostrym narzędziem.

Policja postanowiła od razu zająć się sprawą, aby uniknąć tragedii. Do miejsca zamieszkania niebezpiecznego awanturnika pojechali dzielnicowi. Tam mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

54-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.