Gratulacje dla dwojga uczniów z I LO w Wieluniu! Oliwia Morga i Igor Podgórniak z klasy 3a zostali laureatami II miejsca XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Fizyczne Ścieżki” w kategorii „Pokaz zjawiska fizycznego”.

I Liceum Ogólnokształcące może być dumne ze swoich uczniów. Dwójka z nich, Oliwia Morga i Igor Podgórniak zdobyli II miejsce w ważnym konkursie fizycznym. Oliwia i Igor to tegoroczni maturzyści, którzy w nagrodę uzyskali m.in. wolny wstęp na wydziały fizyki prestiżowych uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Politechniki Świętokrzyskiej.

W tym roku finał konkursu zorganizowano w formie zdalnej. Uczestnicy musieli wysłać sfilmowane wystąpienie finałowe do analizy. Prace sprawdzało kilkunastoosobowe jury. Dodatkowo 21 kwietnia uczniowie wieluńskiej szkoły zmierzyli się z ogniem wnikliwych pytań dotyczących prezentowanych doświadczeń. Jak widać Oliwia i Igor świetnie sobie poradzili. 

Podczas zorganizowanej 26 kwietnia gali podsumowującej konkurs doceniono również wieloletniego opiekuna naukowego wielu laureatów „Fizycznych Ścieżek” – panią Zenonę Stojecką. Nauczycielka fizyki w wieluńskim I LO została pierwszą laureatką świeżo utworzonej Nagrody im. prof. Ludwika Dobrzyńskiego, inicjatora i twórcy konkursu.

Warto dodać, że „Fizyczne Ścieżki” to najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs fizyczny dla szkół średnich. Od wielu lat konkurs stoi na bardzo wysokim poziomie, a organizowany jest wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla uczniów I LO w Wieluniu! Miejmy nadzieję, że skorzystają z nagrody.