W Gaszynie doszło do straszliwego zdarzenia. Około godziny 12:10, na drodze miał miejsce tragiczny wypadek, w którym brały udział ciężarówka oraz samochód osobowy. Nieszczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia jedna osoba straciła życie. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja, zespół ratownictwa medycznego jak również dwie jednostki JRG Wieluń, które podjęły interwencję.

Według pierwszych informacji zebranych przez funkcjonariuszy policji, 46-letni mężczyzna, który kierował audi, z nieznanych jeszcze powodów, zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z nadjeżdżającym w przeciwnym kierunku samochodem ciężarowym marki daf. Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia 46-latka, mieszkańca powiatu oleskiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierujący 29-letni mężczyzną ciężarówka był trzeźwy.

Na miejscu wypadku nadal pracują policjanci. Realizują oni szereg czynności, takich jak oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczanie dowodów oraz poszukiwanie świadków całego zdarzenia. Szczegółowe okoliczności tej tragicznej sytuacji będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratury. Obecnie droga, na której doszło do wypadku, jest zablokowana.