W minioną sobotę, w malowniczej miejscowości Dąbrowa, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Strażacka Majówka. Była to zarówno okazja do świętowania setnej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie, jak i do gminnych obchodów Dnia Strażaka. Program imprezy obejmował szereg atrakcji, takich jak poświęcenie strażackiego pojazdu o imieniu Bronisław, uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wręczenie zasłużonym strażakom-ochotnikom medali i odznaczeń.

Ceremonia rozpoczęła się w sobotę 4 maja o godzinie 12:30 w Dąbrowie pod Wieluniem, w związku z obchodzonym tam dniem Strażaka. Na tę okoliczność zorganizowano Strażacką Majówkę, która była gminnym świętowaniem Dnia Strażaka połączonym z setną rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie. Zarówno mieszkańcy, jak i goście zgromadzili się przy ulicy Kolejowej, skąd udali się na plac Św. Wawrzyńca, aby uczestniczyć we mszy świętej w plenerze.

Po zakończeniu eucharystii przyszedł czas na oficjalną część uroczystości. W jej trakcie miało miejsce poświęcenie nowego pojazdu strażackiego, który otrzymał imię Bronisław, a także odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci stulecia jednostki strażackiej w Dąbrowie.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zasłużeni strażacy otrzymali medale i odznaczenia. Specjalne podziękowania oraz pamiątkowe tabliczki wręczono osobom i firmom wspierającym działalność dąbrowskiej straży ochotniczej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm Paweł Rychlik i Piotr Polak, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz reprezentanci zarządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego OSP.