Służby policyjne z Wielunia pod nadzorem lokalnej Prokuratury Rejonowej intensywnie pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na jednym z gospodarstw rolnych. W wyniku nieszczęśliwego wypadku życie stracił 71-letni operator traktora.

Niefortunne zdarzenie rozegrało się 15 maja 2024 roku na obszarze rolniczym w miejscowości Bieniec, wchodzącej w skład gminy Pątnów. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił ustalić, że doświadczony rolnik, kierując ciągnikiem typu Zetor, przewoził za pomocą przyczepy belki siana. Nieoczekiwanie, podczas schodzenia ze wzgórza, pojazd rolnik stracił równowagę i przewrócił się.

Z poważnymi obrażeniami ciała poszkodowany rolnik został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Niestety, pomimo starań lekarzy, mężczyzna zmarł następnego dnia. Aspirant sztabowy Katarzyna Grela podkreśla, że przyczyny oraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są wciąż badane i będą tematem prowadzonego przez prokuratora śledztwa.

W związku ze wzmożonym ruchem na polach i drogach pojawiają się ciągniki i inne maszyny rolnicze, co może składać się na zwiększone ryzyko podobnych incydentów.