Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o kłusownictwo i bezprawne zabicie zwierzęcia. Obydwaj, w wieku 51 i 74 lat, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Osjakowie. Teraz mogą ponieść konsekwencje swoich działań w formie kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

W dniu 14 maja 2024 roku, koło godziny 21:00, dyżurny komendy w Wieluniu otrzymał informację o nielegalnym polowaniu na sarnę przez jednego z mieszkańców gminy Osjaków. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zgłoszenia, ustalili w rozmowie ze zgłaszającym, że to jego sąsiad tego dnia upolował sarnę.

Policja, podczas dochodzenia w miejscu zamieszkania 51-latka, znalazła mięso już podzielone na porcje. Dalsze ustalenia wykazały, że mężczyzna nie działał samodzielnie – współsprawcą okazał się zgłaszający przestępstwo 74-latek.

Obydwaj mężczyźni najpierw upolowali sarnę, którą zranioną odkryli przy swoim ogrodzeniu, a następnie dokonali rozbioru zwierzęcia. Później doszło do konfliktu między nimi na tle podziału zdobytego w ten sposób mięsa. W wyniku tego nieporozumienia 74-latek postanowił zgłosić incydent policji, myśląc, że dzięki temu uniknie konsekwencji prawnych.