Pracownicy wieluńskiej policji kryminalnej wytypowali i zatrzymali 31-letniego mężczyznę oskarżonego o przywłaszczenie portfela, który został nieumyślnie pozostawiony na ladzie sklepowej. W portfelu znajdowały się różne dokumenty, karty do płatności i gotówka. Mężczyzna teraz ryzykuje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dnia 17 maja 2024 roku, służby porządkowe w Wieluniu otrzymały zgłoszenie od 63-letniej damy, która twierdziła, że jej portfel został skradziony w jednym ze sklepów lokalnych. Portfel zawierał dokumenty, karty płatnicze oraz kilkaset złotych. Zgodnie z relacją starszej pani, po zakończeniu zakupów nieumyślnie zostawiła portfel na ladzie sklepowej. Gdy zdała sobie sprawę z pomyłki i wróciła do sklepu, portfel już tam nie był.

– Ekipa kryminalna odpowiedzialna za tę sprawę przystąpiła do skrupulatnego zbierania dowodów i informacji dotyczących incydentu, w tym materiału z monitoringu. Dzięki tym działaniom udało się zidentyfikować i znaleźć podejrzanego o kradzież. Był nim 31-letni obywatel Wielunia. Mężczyzna został zatrzymany 20 maja 2024 roku. Mundurowi odzyskali skradziony portfel, dokumenty i część gotówki – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Grela ze wieluńskiej komendy policji.

Podczas przesłuchania, 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia kart płatniczych i dokumentu tożsamości znajdujących się w portfelu oraz ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa wyłącznie dysponować. Za te przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.