W Wieluniu, na ulicy Wojska Polskiego doszło do zdarzenia, które wywołało ogromny niepokój wśród mieszkańców. Trzy nauczycielki z Zespołu Szkół nr 1 zostały potrącone przez samochód. Na miejscu zdarzenia pojawiły się natychmiastowo wszystkie służby ratunkowe – policja, straż pożarna i zespół medyczny. Jedna z kobiet, której stan zdrowia był niezwykle poważny, została przewieziona śmigłowcem ratunkowym do szpitala w Łodzi.

Mrożący krew w żyłach wypadek miał miejsce w poniedziałek 27 listopada, tuż przed godziną 18. Miejsce tragicznego zdarzenia to skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego i Młodzieżowej, tuż obok budynku wspomnianego wcześniej Zespołu Szkół nr 1. Według informacji uzyskanych od policji, trzy kobiety zostały potrącone na pasach dla pieszych.

Pierwsze ustalenia mundurowych pokazują, że to 51-letnia kobieta prowadząca forda była odpowiedzialna za wypadek. Jadąc w stronę centrum miasta, potrąciła trzy przechodzące przez pasy nauczycielki. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia badanie alkomatem wykazało, że kierująca fordem była trzeźwa. Policjanci dokładnie zbadali miejsce wypadku, zabezpieczając wszelkie ślady mogące być dowodami w sprawie oraz przeprowadzili rozmowy ze świadkami całego zdarzenia. Katarzyna Grela, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, informuje, że śledczy z wieluńskiej komendy podjęli działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.