Podczas finałów wojewódzkich Licealiady w piłce ręcznej, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, uczniowie i uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu wykazali się doskonałym występem, zdobywając cenne medale. Uczniowie ze szkoły średniej z Wielunia rywalizowali z innymi licealistami na boiskach piotrkowskich, dając wyraz swoim sportowym umiejętnościom.

Obie drużyny z I LO Wieluń, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, pokazali się z najlepszej strony, docierając do finału swoich turniejów. Niestety, chłopcy nie byli w stanie pokonać gospodarzy turnieju, ulegając drużynie z Piotrkowa Trybunalskiego. Tym niemniej, ich droga do finału była godna podziwu, pokonując drużyny z Pabianic 13:12 oraz Skierniewic 16:7.

Z drugiej strony dziewczęta z I LO Wieluń, po zażartej walce na parkiecie, triumfowały w meczu o brązowy medal, pokonując zespół z Białej Rawskiej. To zwycięstwo przypieczętowało ich sukces i potwierdziło ich miejsce na podium wojewódzkich finałów Licealiady w piłce ręcznej.