Rankiem 1 lipca 2024 roku, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Mierzynów w gminie Rusiec, doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy bmw prowadzony przez młodego człowieka, miażdżąco zderzył się z ciężarówką. Kierowcą tego pojazdu była osoba dorosła, 43-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Niestety, w wyniku tego zdarzenia, stracił życie 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że przyczyną był błąd młodego kierowcy – nie zastosował się on do znaku drogowego „stop” i niestety, wpadł pod jadącą prawidłowo ciężarówkę. Po tym tragicznym zdarzeniu na miejscu interweniowały służby ratownicze – policja, karetki pogotowia oraz aż dziewięć zastępów straży pożarnej, które przyjechały m.in. z Wielunia, Bełchatowa i Pajęczna.

Nadkomisarz Iwona Kaszewska z policji w Bełchatowie, w swoim oświadczeniu, podkreśla znaczenie ostrożności za kierownicą. Apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, o bezpieczną jazdę, a także o zwracanie uwagi na własne zmęczenie i senność podczas prowadzenia pojazdu. Jak dodaje, to już szósty śmiertelny wypadek na drogach powiatu bełchatowskiego w 2024 roku.