Podczas niedawnej interwencji, funkcjonariusze policji zatrzymali parę mężczyzn w wieku 45 lat. Zatrzymani są podejrzani o powiązania ze śmiercią 46-letniego mężczyzny, którego zwłoki odnaleziono niedaleko ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Zarzuty zabójstwa zostały już im przedstawione, a na obecną chwilę zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. W razie skazania, mogą spodziewać się kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w minioną sobotę, 29 czerwca 2024 roku, właśnie przy wspomnianej ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w mieście Wieluń. Według wyników przeprowadzonego przez funkcjonariuszy śledztwa, podczas ostrzej wymiany zdań między trójką znajomych, doszło do zgonu jednego z nich. Przed incydentem, wszyscy trzej spożywali alkohol. Śmierć 46-letniego mieszkańca Wielunia została stwierdzona przez lekarza obecnego na miejscu zdarzenia. Z powodu podejrzeń, dwóch 45-latków zostało zatrzymanych przez policję. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu i zostali umieszczeni w areszcie.

Następnie, na miejscu tragicznego incydentu, funkcjonariusze z Wielunia pod nadzorem prokuratora przystąpili do zbierania dowodów. Przeprowadzili między innymi przesłuchania świadków, przeprowadzili oględziny w obecności lekarza biegłego i zabezpieczyli ślady, które mogą mieć znaczenie dla sprawy. Na podstawie zgromadzonych dowodów, prokurator przedstawił zarzuty zabójstwa obu mężczyznom. W przeszłości oboje byli już karani za przestępstwa przeciwko życiu oraz zdrowiu, a jeden z nich był recydywistą. Drugiemu 45-latkowi postawiono zarzut działania w warunkach multirecydywy. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.