Podczas kąpieli w rzece Warcie życie stracił 66-letni mężczyzna. Do tragicznego zdarzenia doszło w Konopnicy. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci z komisariatu w Osjakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

W ostatnią środę 20 lipca 2022 roku, około godz. 20:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który zniknął pod taflą wody. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, 66-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego przebywał wraz z żoną w miejscowości Konopnica na swojej działce rekreacyjnej.

St. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji informuje, że w środę, około godziny 20:00 starsza para udała się na spacer nad rzekę Wartę. W pewnym momencie mężczyzna postanowił, że wykąpie się w rzece. Wszedł do wody i odpłynął od brzegu. Kobieta w tym czasie poszła na chwilę do domu, który był nieopodal. Po powrocie kobieta nie mogła znaleźć męża i zaniepokojona wezwała służby ratownicze. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy z wykorzystaniem łodzi rozpoczęli poszukiwania 66-latka. Zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG w Wieluniu, dwa z OSP Szynkielów, a także po jednym z JRG Sieradz, OSP Rychłocice i OSP Konopnica.

Mężczyzna został szybko odnaleziony i wyciągnięty z wody przez strażaków. Natychmiast podjęto reanimację, ale niestety wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 66-latka. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie.