W centrum Wielunia odbył się cudowny Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy miasta oraz okolic przybyli tłumnie na wydarzenie. 

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas do spędzenia wspólnie czasu z rodziną i bliskimi znajomymi. Większość miast w Polsce kultywuje tradycje organizowania miejskich Wigilii, Jarmarków lub podobnych spotkań. Władze miast pragną, aby nie zamykać się tylko w domach i małych społecznościach. Przed rodzinnymi Świętami warto spotkać się wspólnie, jako mieszkańcy. 

Nie inaczej jest w Wieluniu. Tegoroczny Jarmark został zorganizowany przez wieluński magistrat oraz fundację Made in Wieluń. Dla odwiedzających przygotowano około pięćdziesiąt stoisk lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń oraz instytucji. Przy każdym z nich można było coś zakupić na prezenty oraz zwyczajnie porozmawiać.

Na jarmark zawitały koła gospodyń wiejskich z Dąbrowy, Kurowa, Mierzyc, Młyniska, Parcic, Sieńca, a także Starzenic. Dodatkowo przybyły ochotnicze straże pożarne z Dąbrowy i Brzozy. Nie zabrakło też stoisk szkolnych. Oprócz skosztowania przepysznego jedzenia można było kupić wytwory rękodzieła oraz posłuchać kolęd.

Dla burmistrza Wielunia Pawła Okrasy ważne jest, aby utrzymywać relacje międzyludzkie. Podczas przemówienia na Jarmarku podkreślił, że jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, a tym bardziej od czasu wybuchu pandemii. Nie trzeba dużo. Wystarczy się spotykać ze sobą i cieszyć, że na wszystkich czeka najpiękniejszy okres świąt Bożego Narodzenia. 

Podczas wydarzenia został nagrany film, któremu towarzyszy piękna muzyka wieluńskiego studia piosenki „Metro”, prowadzonego przez Zofię Szpikowską. Dzięki temu można poczuć prawdziwą atmosferę Świąt.