Jak co roku, odbył się turniej tenisa ziemnego „Otwarcie Lata”, który zorganizowano na kortach przy krytym basenie oraz przy Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. Rozgrywki trwały od 17 do 19 czerwca 2022 r. Kto został zwycięzcą? 

Czerwcowy turniej z tenisa ziemnego już na stałe wszedł w harmonogram rozgrywek sportowych w Wieluniu. Co roku wydarzenie przyciąga zarówno wielu sportowców, jak i kibiców. 

Jak informuje WTT Wieluniak, w meczach o wejście do ćwierćfinału Paweł Zawadzki wygrał w trzech setach z Łukaszem Cieślą ze Złoczewa, Łukasz Kmiecik z Wrocławia pokonał Filipa Zawadzkiego, Jarosław Strycharek okazał się lepszy od Jerzego Hudzika, Rafał Klimczak wygrał z Witoldem Spałkiem, a Krzysztof Rezler pokonał najstarszego zawodnika turnieju – Ryszarda Jurczyka.

Najbardziej emocjonalne wśród kibiców były jednak ćwierćfinały i piękny mecz rozegrany przez Jarosława Strycharka z Trzcinicy oraz Krzysztofa Rezlera (7-5, 6-2). Zwycięscą okazał się również obrońca tytułu mistrzowskiego Krzysztof Urbanek, który zmierzył się z bardzo dobrze grającym Łukaszem Kmiecikiem.

W półfinałach Urbanek pokonał Leszka Gąsiora 6-0, 6-4, a Strycharek Huberta Spodymka w mistrzowskim tie breaku 10-3. Finał był spotkaniem starych znajomych, którzy – jak zaznaczają organizatorzy – o swoim stylu grania wiedzą wszystko. Tym razem lepszy okazał się Urbanek, ale Strycharek już zapowiada rewanż na wrześniowych Mistrzostwach Wielunia.

Ćwierćfinały

  • Krzysztof Urbanek – Łukasz Kmiecik (Wrocław) 6-3, 6-2
  • Leszek Gąsior – Rafał Klimczak 6-0, 6-2
  • Jarosław Strycharek (Trzcinica) – Krzysztof Rezler 7-5, 6-2
  • Hubert Spodymek (Wrocław) – Paweł Zawadzki 6-4, 6-3

Półfinały

  • Krzysztof Urbanek – Leszek Gąsior 6-0, 6-4
  • Jarosław Strycharek – Hubert Spodymek 4-6, 6-3 oraz 10-3 w mistrzowskim tie breaku

Finał

  • Krzysztof Urbanek – Jarosław Strycharek 6-2, 6-2

Główna wygrana – Krzysztof Urbanek