W nadchodzący weekend, na domowym terenie, swoje pierwsze mecze w nowym sezonie drugiej ligi siatkarskiej rozegrają zawodnicy z WKS Wieluń oraz Czarnych Rząśnia. Rozgrywki sportowe właśnie się rozpoczynają.

Zespół WKS-u Wieluń, w ramach grupy III, zmierzy się z nowicjuszem ligi – drużyną METPRIM Volley Radomsko. Po dwóch triumfach w turniejach przedsezonowych, wielunianie mają powody do optymizmu na progu nowego sezonu. Zgodnie z zapewnieniami prezesa klubu, Mariusza Grabczaka, udało mu się zebrać bardzo dobrą kadrę zawodników, biorąc pod uwagę dostępne na rynku możliwości (więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj):

Jak mówi prezes Grabczak: „Od początku do końca to dzieło trenera Bartłomieja Matejczyka, który współpracował najpierw z Leszkiem Pałygą, a potem Jarkiem Kornackim. To oni są twórcami tej drużyny. Moja rola polegała tylko na wsparciu od strony organizacyjno-administracyjnej. Jestem przekonany, że na chwilę obecną mamy najlepszą możliwą drużynę. Uważam, że zgraliśmy dobrą ekipę. Oczywiście, każdy chciałby mieć w składzie jakąś gwiazdę czy zawodnika, który schodzi z najwyższej półki. Cieszmy się jednak, że mamy drużynę. Na każdej pozycji mamy wartościowych zawodników. Istnieje połączenie doświadczenia z młodością. Wierzę, że będziemy świętować sukcesy naszego zespołu.”