Dla Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Wieluniu, dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny. Przed budynkiem ratusza zorganizowano uroczystość poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego, znanego pod nazwą „Mietek”, który jest w posiadaniu jednostki od listopada 2022 roku. Tego samego dnia, młodzi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Wieluń złożyli swoje ślubowania.

Historia OSP Wieluń jest niezmiernie bogata i rozciąga się na okres prawie 150 lat. Ta specjalna jednostka wprowadziła wiele pozytywnych zmian w mieście, zwiększając tym samym bezpieczeństwo jego mieszkańców. „Jest to moment radości dla nas wszystkich, obserwując poświęcenie tego pojazdu i jego przekazanie do służby”, wyraził swoje emocje poseł Piotr Polak.

„Serdecznie gratuluję Wam tej uroczystości, a także faktu, że odważyliście się na ten pierwszy krok ku przynależności do prestiżowej grupy jednostek wchodzących w skład KRSG. Wasza aktywność jest godna podziwu, nie przestawajcie tak dalej działać!” – zachęcał posłowie Paweł Rychlik.

Grzegorz Janowski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, podkreślił rolę społeczności w zdobyciu nowego pojazdu: „Gdyby nie dobra wola wielu osób, nie mielibyśmy tego samochodu. Szczególne podziękowanie należy się druhom za ich inicjatywę i zapał. To dzięki nim mamy ten samochód. Ale przecież to nie pojazdy gaszą pożary, ale ludzie. Dzisiaj mamy tu dowód na to, patrząc na tych młodych ludzi. Brawo dla nich.”