Przy Szkole Podstawowej nr 4, noszącej imię królowej Jadwigi, trwają prace nad wzniesieniem specjalnego miasteczka ruchu drogowego dedykowanego dla rowerzystów. Realizacja tego projektu jest częścią szerszej inicjatywy zatytułowanej „Podniesienie jakości bezpieczeństwa na drogach w gminie Wieluń”.

W założeniach, miasteczko ruchu drogowego ma służyć mieszkańcom jako miejsce, gdzie mogą zdobywać umiejętności związane z prawidłowym poruszaniem się po drogach – zarówno jako piesi, jak i rowerzyści. Jest to przestrzeń stworzona z myślą o edukacji w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Zakres prac remontowych obejmuje odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej, odnowienie istniejących chodników oraz założenie nowych obszarów trawiastych. Na terenie miasteczka zaplanowano miejsca odpoczynku wyposażone w parkowe ławki z oparciem, kosze na odpady i stojaki na rowery. Ponadto, zostaną tam ustawione pionowe znaki drogowe, przenośne światła, symulacja przejazdu kolejowego, bezprzewodowy system sterowania sygnalizacją drogową oraz tablica edukacyjna.