Wiadomość dla mieszkańców gminy Wieluń, którzy korzystają z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Rudzie, została wydana przez urząd miasta Wielunia. Zgodnie z komunikatem, w najbliższym czasie nastąpią zmiany dotyczące miejsca funkcjonowania punktu oraz harmonogramu jego otwarcia.

Na terenie PSZOK obecnie prowadzone są intensywne prace związane z projektem o nazwie „Budowa PSZOK w formule zaprojektuj i wybuduj”. Jak podaje Radosław Urbaniak, pracownik biura burmistrza Wielunia, od 6 listopada 2023 roku do czasu odwołania, zarówno lokalizacja punktu, jak i godziny jego działania ulegną zmianie.

Radosław Urbaniak informuje, że punkt będzie umiejscowiony głębiej na terenie Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rudzie. Jednocześnie godziny otwarcia PSZOK zostaną ograniczone do wtorków i czwartków między godziną 15:00 a 18:00, a także sobót od godziny 10:00 do 15:00.

Urząd Miasta Wieluń apeluje do mieszkańców, aby przestrzegali instrukcji osób obsługujących PSZOK i zachowywali szczególną ostrożność na terenie punktu. Ze względu na remont drogi wjazdowej, ruch w kierunku PSZOK odbywa się wahadłowo.