Rada Rodziców jednego z wieluńskich przedszkoli wpadła na wspaniały pomysł. Jej przedstawiciele zorganizowali bal charytatywny, z którego zyski trafią na budowę interaktywnego placu zabaw. Każdy z gości musiał wpłacić 200 zł wpisowego. Na przyjęciu można było liczyć na zimne i gorące napoje, cztery ciepłe posiłki i oczywiście ciasto.

Impreza miała miejsce w Kryształowym Pałacu w Rudzie. Towarzyszyło jej uroczyste wręczenie kwiatów i złożenie podziękowań kilku kluczowym osobom. Jedną z tych osób była Justyna Godszling-Graczyk, która pełni funkcję przewodniczącej rady rodziców. Wśród innych docenionych osób znalazła się nauczycielka Katarzyna Bigos.

Świetna praca rady rodziców

W każdej szkole i przedszkolu istnieją rady rodziców. Są to pewnego rodzaju mini-samorządy, które zajmują się organizacją niektórych spraw oraz pomagają w pilnowaniu dzieci np. na wycieczkach. Nie zawsze jednak takie rady spisują się tak, jak powinny. Bywa, że są one tylko dla formalności, a z ich istnienia nic nie wynika.

Inaczej jest jednak w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wieluniu. Tam rodzice wykazują prawdziwą inicjatywę. Zorganizowanie balu jest tego idealnym przykładem. Zarówno organizacja jak i realizacja takiej imprezy jest bardzo angażująca i wymaga wiele wysiłku. Na szczęście dla chcącego nic trudnego i wszystko przebiegło zgodnie z planem.