Od teraz w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu można posyłać dzieci na profil biologiczno-chemiczny, który zawiera elementy ratownictwa medycznego. Pierwsza taka klasa powstała w roku szkolnym 2022/203. Oczywiście dużą szkodą by było, gdyby uczniowie zajmujący się taką dziedziną nie mieli dostępu do prawdziwego środowiska medycznego. Dlatego właśnie pojawił się pomysł, aby podpisać współpracę ze szpitalem powiatowym. Dzięki temu uczniowie mogliby odwiedzać faktyczną placówkę medyczną, która pomogła by im szkolić się w tym fachu.

Tydzień Promocji Zdrowia zaowocował współpracą

W lutym rozpoczął się tzw. Tydzień Promocji Zdrowia. W jego ramach zorganizowano szereg wykładów i warsztatów dla młodzieży szkolnej. Zakończył się on 14 lutego i w ten dzień doszło do jednej ważnej rzeczy. Wtedy właśnie miało miejsce podpisanie umowy między szpitalem powiatowym a szkołą.

Stowarzyszenie Szkół Katolickich, które prowadzi liceum, zapowiada różne formy współpracy. Między innymi mają odbywać się specjalne konkursy dotyczące zdrowia, które szkoła ma zorganizować wspólnie ze szpitalem. Mają one pomóc poszerzyć wiedzę młodzieży w zakresie zdrowia i medycyny.