Tragiczne wydarzenia rozegrały się na trasie Przycłapy-Mierzyce w nocy przechodzącej z 13-go na 14-tego stycznia. W poważnym wypadku samochodowym, do którego doszło, ucierpiały cztery osoby. Służby ratownicze były zaangażowane w pełni – na miejscu interweniowały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, a także dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Policja również była obecna, aby przeprowadzić niezbędne procedury.

Sytuacja miała miejsce tuż po 2:30 nad ranem. Jak podaje lokalna policja, 22-letnia kobieta z powiatu wieluńskiego kierująca samochodem marki BMW straciła kontrolę nad swoim pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu. To spowodowało czołowe zderzenie jej pojazdu ze skodą octavią. W wyniku tego tragicznego wypadku cztery osoby odniosły obrażenia.

Po zakończeniu operacji ratunkowej, której kulminacyjny punkt nastąpił przed godziną 7 rano, zarówno kierowca BMW, jak i operator skody octavii byli sprawdzeni pod kątem trzeźwości – oba testy dały wynik negatywny. Wieluńska policja nadal prowadzi śledztwo w celu dokładnego ustalenia okoliczności tego wypadku.

W tym samym czasie, służby ratownicze zostały także wezwane do innego incydentu drogowego – dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej numer 43 w Pątnowie.