Incydent drogowy miał miejsce na Droga Krajowej numer 43 przy Pątnów, gdzie doszło do przewrócenia się samochodu osobowego. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielny poranek, dokładnie 14 stycznia, o godzinie 5:20. Pojazd marki Peugeot nieoczekiwanie zjechał z drogi, lądując w rowie i dachując. Na miejsce natychmiast skierowano trzy oddziały straży pożarnej, zarówno państwowej jak i ochotniczej.

Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce o godzinie 5:20. Kierowca pojazdu, 44-letni obywatel zagraniczny, jechał razem z pasażerką. Nie dostosował prawdopodobnie prędkości do panujących warunków na drodze, co spowodowało wpadnięcie w poślizg i dachowanie pojazdu.

Szczęśliwie, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego incydentu. Kierowca był przy tym całkowicie trzeźwy. Za powodowanie kolizji, 44-letni obcokrajowiec otrzymał mandat karny. Wiadomość ta została podana do publicznej wiadomości przez aspiranta Katarzynę Stefaniak z wieluńskiej komendy.

Na miejscu zdarzenia, interwencyjne działania podjęła policja, strażacy z trzech różnych jednostek, w tym po jednym zastępie JRG Wieluń, OSP Pątnów i OSP Dzietrzniki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Zima nie ustaje w przypominaniu o swojej obecności. Śnieżyce czy też marznący deszcz znacznie utrudniają warunki na drodze. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach.