Wieluńscy policjanci przygotowali dla młodzieży szereg atrakcji w ramach „Wiosny na sportowo z Policją”. Celem akcji miał być sport, zabawa oraz profilaktyka. 

Imprezę zorganizowano w piątek, 20 maja 2022 roku, w pobliżu stadionu oraz w lasku miejskim w Wieluniu. „Wiosna na sportowo z Policją” to akcja, która miała na celu zwrócić uwagę młodzieży na profilaktykę uzależnień, której głównym punktem jest właśnie sport. W ramach tej imprezy młodzież z wieluńskich szkół ponadpodstawowych uczestniczyła w biegu na dystansie 2 kilometrów. Trasa została wyznaczona alejkami wieluńskiego lasku miejskiego, a po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Jak podkreśla st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, głównym założeniem tej akcji było promowanie aktywności sportowej, zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek oraz popularyzowanie zasad fair play.

Podczas rywalizacji wyłoniono trójkę najlepszych biegaczy w dwóch kategoriach. 

W kategorii kobiecej najlepszymi zawodniczkami okazały się:

  • I miejsce: Julia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • II miejsce: Natalia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • III miejsce: Weronika Siwek z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Natomiast w klasyfikacji mężczyzn miejsca na podium zajęli:

  • I miejsce: Piotr Kuś z z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • II miejsce: Paweł Ciupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu,
  • III miejsce: Miłosz Domagała z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Wygrani otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto w ramach projektu młodzi ludzie przygotowali  i zaprezentowali hasła dotyczące profilaktyki uzależnień i promujące prawidłowe postawy.  

Podczas imprezy zaprezentowano również alkogogle i narkogogle. Dzięki nim każdy młody człowiek mógł się przekonać, jaki wpływ na organizm człowieka ma alkohol i środki odurzające oraz jak niebezpieczne może być kierowanie pojazdem pod ich wpływem.