Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało adwokata, który prowadził kiedyś kancelarię w Wieluniu. Podobno miał przyjmować korzyści majątkowe i powoływać się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

W wyniku wielowątkowego śledztwa, które prowadzi delegatura CBA w Białymstoku wspólnie z podlaskim wydziałem zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej aresztowano prawnika, który prowadził kancelarię adwokacką w Wieluniu.

Jak informuje CBA, w toku prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści. Adwokat przyjął 140 tys. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. W zamian mężczyzna zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy.

Jak informuje dalej CBA, były adwokat w swoich przestępczych działaniach powoływał się na rzekome wpływy, koneksje i znajomości, jakie miał posiadać w prokuraturze, co okazało się nieprawdą. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty powoływania się na wpływy. Sąd postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, podejrzany nie wykonuje już zawodu adwokata od 10 sierpnia 2021 roku, ponieważ został skreślony z listy adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Do powoływania się na wpływy i pobieranie łapówek miało dochodzić w 2018 roku. Sprawa nadal trwa.