Wieluńska policja złapała mężczyznę, który wielokrotnie płacił za zakupy znalezioną kartą. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. 

Kilka dni temu 44-letnia kobieta zgubiła w pobliżu swojego miejsca zamieszkania kartę bankową. Następnego dnia logując się na swoje konto bankowe zobaczyła, że ktoś wielokrotnie używał jej karty, dokonując płatności na stacjach paliw na terenie Wielunia.

Policjanci bardzo szybko zaczęli zbierać dane oraz dowody, aby znaleźć osobę, która znalazła kartę i zaczęła jej nielegalnie używać. Osobą tą okazał się być 40-latek, który zamieszkiwał w tym samym hostelu, co pokrzywdzona.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, posługując się znalezioną kartą, dokonał siedmiu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę ponad 400 złotych. Płacił głównie za zakup papierosów i alkoholu. 23 listopada 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali 40-latka i osadzili go w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już siedem zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Może mu teraz grozić nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Należy przypomnieć, że jeśli zdarzy ci się zgubić kartę lub portfel, trzeba od razu zastrzec kartę w banku. Jest to niezbędne do tego, aby przestępcy nie włamali się na konto i nie pobierali pieniędzy. Warto o tym pamiętać, bo może dojść do nieprawdopodobnych wyłudzeń. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, najlepiej skontaktować się ze swoim bankiem za pomocą infolinii lub udać się do placówki osobiście.