Rozgrywki piłki ręcznej w Lidze Centralnej to dla zawodników MKS-u Wieluń prawdziwa próba ich umiejętności. W zaległym spotkaniu 20. kolejki, gdzie naszym przeciwnikiem była Stal Mielec, zmagania zakończyły się dla naszej drużyny niepowodzeniem. Pierwsza połowa była pełna zaciętych rywalizacji i doprowadziła do remisu, jednak ostatecznie nasi gracze ulegli przeciwnikom różnicą aż 8 bramek.

W pierwszych minutach meczu piłkarze z Wielunia pokazali klasę, zdobywając dwa punkty przewagi, a następnie zaimponowali serią pięciu kolejnych trafień, co dało im prowadzenie 8:3. Miłosz Hanas miał duży udział w tym sukcesie, zdobywając połowę z tych punktów. Niestety, potem piłka przechyliła się na stronę drużyny gospodarzy, którzy kontratakowali swoją serią pięciu bramek, doprowadzając tym samym do remisu. Do końca pierwszego etapu walki żaden zespół nie zdołał zdobyć decydującej przewagi, a wynik po tej części gry wynosił 11:11.

W drugiej części meczu inicjatywa znów przeszła w ręce zawodników Stali, którzy zaczęli od trzech kolejnych trafień. Zawodnicy MKS-u Wieluń nie poddali się i dzięki skutecznym rzutom Dominika Stalki zdołali utrzymać kontakt z przeciwnikiem. Niestety, utrata pięciu punktów między 39. a 45. minutą meczu poważnie ograniczyła szanse naszej drużyny na korzystny wynik. Po tym ciężkim ciosie na tablicy wyników pojawiło się 20:14 dla Stali, a potem sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, kiedy rezultat gry zmienił się na 22:15, a następnie 25:16. Ostatecznie drużyna z Mielca wygrała to spotkanie 28:20.

Mimo tego porażki, zawodnicy MKS-u Wieluń nie poddają się i przygotowują do czwartkowego meczu wyjazdowego z Olimpią Piekary Śląskie. Aktualnie nasza drużyna jest na ostatnim miejscu w tabeli ligowej.

Skład drużyny MKS Wieluń podczas meczu ze Stalą Mielec prezentował się następująco: Śliwiński, Waloch, Dekarz, Kowalik, Węcek (1 bramka), Golański (5), Stalka (3), Chłód (2), Młodzieniak (1), Hanas (5), Żółtaszek (1), Krukiewicz (2), Kucharski.