Równo z porannym słońcem na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w malowniczym Wieluniu odbyła się uroczystość zamknięcia roku szkolnego. W tym oficjalnym momencie uczestniczyła między innymi Agnieszka Ryś, pełniąca obecnie funkcję wicemarszałka województwa łódzkiego, która do niedawna była członkiem kadry nauczycielskiej tej placówki i prowadziła jedną z klas o profilu budowlanym.

Agnieszka Ryś w emocjonalnym przemówieniu przekazała swój autorytet jako opiekunki klasy 2TB dalszym jej wychowawcom mówiąc: „Cieszę się z waszych osiągnięć, cieszę się z tego pięknego dnia, w którym możemy sobie składać gratulacje, pragnę dla was wszystkiego najlepszego. Teraz moje obowiązki obejmują zapoznanie się ze 177 gminami naszego województwa, ze wszystkimi 21 powiatami oraz trzema miastami posiadającymi status powiatu. Jednak bez względu na miejsce, zawsze będę pamiętać o naszej szkole. Chociaż dzisiaj to wygląda jak pożegnanie, pamiętajcie, że wciąż jestem częścią tej placówki. Chciałabym wam przekazać jedną ważną myśl: nie dajcie sobie powiedzieć, że coś jest nieosiągalne, macie prawa marzyć i realizować swoje plany. Życzę wam na nadchodzące wakacje wszystkiego najlepszego, przede wszystkim bezpieczeństwa, byście mogli wrócić do nauki w naszej szkole bogatsi o nowe doświadczenia.”.

Ryś skierowała również słowa do absolwentów: „Do tych, którzy dzisiaj kończą edukację w naszej szkole i opuszczają jej progi – gorąco zachęcam do dalszego kształcenia się na wyższym poziomie. Pamiętajcie też o tym, aby pozostać wierni naszemu łódzkiemu województwu. Wiedza i wykształcenie, które dla was zdobywaliśmy, powinny zostać wykorzystane na terenie naszego regionu”.