Policyjna interwencja w Wieluniu, do której doszło w nocy z 10 na 11 września 2023 roku, przybrała nieoczekiwany obrót. Policjanci otrzymali telefon od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała ich o niepokojącym stanie psychicznym jednego z jej znajomych. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna wykazywał się niepokojącym zachowaniem podczas rozmowy video prowadzonej przez internet, co wywołało obawy o jego życie.

Ze względu na powagę zgłoszenia, natychmiast skierowano na miejsce patrol policji. Na miejscu mundurowi zastali 33-letniego mężczyznę, który zaprzeczał jakoby jego życie było zagrożone. Mimo to, policjanci zauważyli niepokojące oznaki – nerwowe gesty i specyficzny zapach, sugerujący możliwość obecności w pomieszczeniu nielegalnych substancji.

Podczas przeszukania mieszkania potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy – znaleziono tam ponad 230 gramów marihuany oraz substancje psychotropowe w postaci ponad 36 gramów kryształu i kilkudziesięciu tabletek. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 3 kruszaki i elektroniczną wagę, co sugeruje możliwość prowadzenia przez mężczyznę działalności związanej z dystrybucją narkotyków. 33-latek został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Badania wykazały, że w chwili zatrzymania miał we krwi 1,5 promila alkoholu.