Na lokalnym targu w Wieluniu doszło do incydentu związku z nielegalną sprzedażą podrabianych produktów. Młody mężczyzna, mający ledwie 20 lat, handlował fałszywkami znanych marek, wprowadzając swoich klientów w błąd. Feralne dla niego okazało się wtorkowe popołudnie 4 czerwca, kiedy to zapadła decyzja o jego zatrzymaniu. Sprzedawane przez niego produkty to przede wszystkim podrobione koszulki i torebki dla kobiet.

Aspirant Katarzyna Stefaniak ze służb Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu podkreśla, że takie praktyki są nielegalne. To właśnie dlatego handlarz został zatrzymany, a oferowane przez niego podróbki o wartości kilkuset złotych skonfiskowane. Za swoje działania osoba ta musiała usłyszeć aż 12 różnych zarzutów. Najcięższym z nich było próbowanie wprowadzenia do obrotu produktów będących podróbkami oryginalnych artykułów.

Policja podkreśla powagę sytuacji i konsekwencje czekające młodego mężczyznę. Wkrótce stawi się on przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.