Już za dwa dni, czyli 22 sierpnia 2021 roku w Mokrsku k. Wielunia, odbędzie się niesamowity i pełen atrakcji festyn pt. “Mokrsko zdrowo i kolorowo”. Organizatorami festynu są gmina Mokrsko i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrsku. 

Podczas najbliższego weekendu będzie się dużo działo. Jest to przede wszystkim dobra wiadomość dla najmłodszych, ponieważ to dla nich przygotowano najwięcej atrakcji. Dzieciaki będą mogły między innymi poskakać na dmuchańcach, pomalować sobie twarz, a dziewczynki ucieszą się z możliwości zaplatania kolorowych warkoczyków. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną stoiska gastronomiczne, warsztaty modelarskie oraz gry na bębnach djembe. Całość imprezy dopełniać będzie muzyka zespołu ludowego “Dworzanki” z Mokrska. W programie przewidziano również pokaz pierwszej pomocy oraz maraton zumby.

Dla dorosłych, szczególnie osób starszych, przygotowane zostanie stoisko medyczne, w którym będzie można zrobić sobie profilaktyczne badania oraz zasięgnąć porady dotyczącej odpowiedniej diety. W skład badań wchodzą: EKG, pomiar ciśnienia krwi, zawartość glukozy i cholesterolu, a także obliczanie wskaźnika BMI.

Festyn odbędzie się w Parku Wiejskim w Mokrsku. Jest to bardzo dobra okazja do spędzenia wspólnie czasu. Każda rodzina znajdzie dla siebie moc atrakcji. Jest to również dobry moment do integracji sąsiadów i mieszkańców wsi. Bardzo mile widziani będą również goście z okolic.

Dokładny program

Start – godz. 10

10.00 – 18.00 – badania lekarskie

14.00 – 19.00 – szczepienia przeciw COVID-19; atrakcje dla dzieci oraz otwarte stoiska gastronomiczne

15.00 – 17.00 – spotkanie z funkcjonariuszami policji z Wielunia (kurs pierwszej pomocy)

15.00 – 17.30 – warsztaty modelarskie

16.00 – 16.15 – koncert zespołu “Dworzanki”

16.00 – 18.00 – warsztaty gry na bębnach djembe