W najbliższy piątek, hala sportowa w Wieluniu stanie się areną emocjonującego pojedynku w ramach finałów wojewódzkich Pucharu Polski. Gospodarzem spotkania będą miejscowi zawodnicy z MKS Wieluń, którzy zmierzą się z ekipą z Anilany Łódź.

Jak pokazały dotychczasowe rozgrywki, łódzcy rywale są już dobrze rozgrzewani do pucharowej rywalizacji. Rozpoczęli swój udział w tym sezonie od znaczącego zwycięstwa na wyjeździe nad Pabiks Pabianice, które pokonali wynikiem 38:24. Teraz kolej na konfrontację z wielunianami, z którymi rywalizowali rok wcześniej na tym samym etapie rozgrywek, kończąc mecz wynikiem 29:26 na swoją korzyść.

Obecnie skłaniające się ku zwycięstwu łodzianie okazali się lepsi również kilka tygodni temu podczas spotkania Ligi Centralnej w Łodzi. Dodatkowo, są wyżej notowani w ligowej tabeli. Czy tym razem historia się powtórzy? Warto podkreślić, że gracze MKS Wieluń nie zdobyli jeszcze żadnych punktów w trwających rozgrywkach. Goście z Łodzi są zatem faworytami nadchodzącego spotkania.

Jednak zawodnicy z Wielunia na pewno nie zamierzają poddać się bez walki i mają nadzieję na przełamanie. Chociaż nie idzie im dobrze w lidze, to pucharowe rozgrywki mogą stanowić idealną okazję do odniesienia pierwszego triumfu w sezonie.