Uczniowie klas dziennikarsko-prawniczych II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu będą zdobywać doświadczenie w zawodzie dziennikarza w wieluńskich lokalnych mediach. 

Niedawno podpisano list intencyjny w sprawie współpracy II Liceum Ogólnokształcącego z wieluńskimi mediami. Uczniowie klas dziennikarsko-prawniczych będą mieć okazję przyjrzenia się z bliska pracy lokalnych mediów oraz będą współuczestniczyć w przygotowywaniu materiałów redakcyjnych. 

Postawa dyrekcji liceum bardzo cieszy. Widać, że dla szkoły bardzo ważne jest rozwijanie praktycznych umiejętności zawodowych uczniów już od najmłodszych lat. Dla młodzieży będzie to ważne doświadczenie, które pozwoli nie tylko zdobyć ważne umiejętności, ale także pomoże w maturze.

Do inicjatywy przyłączyła się redakcja portalu INFO Wieluń, Dziennik Łódzki wraz z serwisem NaszeMiasto.pl, Kulisy Powiatu, Radio ZW oraz TVK WSM. Z ramienia szkoły i organu prowadzącego umowę podpisali dyrektor II LO – Renata Tatara, a także starosta wieluński Marek Kieler i wicestarosta Krzysztof Dziuba. Koordynatorem inicjatywy jest Daniel Sibiak, szef wieluńskiej redakcji Dziennika Łódzkiego, związany również z II LO w Wieluniu.